Youtube Reklamları Hakkında

YouTube Reklamları

YouTube, dünyanın en iyi sosyal paylaşım sitesidir. Videolara AdWords üzerinden, reklam vererek YouTube’daki devasa kitleye ve Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki kullanıcılara erişebiliriniz.

Video reklamlar

Relam vermek için video reklam kampanyalarını YouTube’da yayınlamak üzere Video için AdWords’ü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu reklamların görüntülenebileceği üç farklı biçim vardır.

TrueView reklamı Arama Sonuçlarında InSearch reklam biçimi kullanıldığında, reklamlarınız YouTube arama sonuçları sayfalarında gösterilir. Ücretlendirmede tıklama başına yapıldığından, reklamlarınız yalnızca kullanıcıların video reklamı görüntülemeyi seçmesi durumunda ücretlendirilir.

Görüntülü TrueView Reklamları

Görüntülü reklamları kullandığınızda, YouTube video sayfalarında bir gösterim olarak veya Google Görüntülü Reklam Ağı’nda gösterilebilir. Reklamlarınız sadece kullanıcıların reklamı görüntülemesi durumunda ücretlendirilir.

Yayın içi TrueView Reklamları

Bu yerleşim seçeneğinde, reklamlarınız YouTube videolarının başında, sonunda veya ortasında gösterilir. Kullanıcılar beş saniyeden sonra reklamı atlayabilir. İzleyicilerin reklamın 30 saniyesini veya reklam 30 saniyeden kısaysa tüm reklamı izlemesi durumunda ücretlendirilir.

YouTube reklamları çok çeşitli reklam seçenekleri sunuyor. Reklamlarınızın yüksek düzeyde katılım gösteren bir kitleye ulaşmasına olanak tanıyor. Hedef kitlenizi ne kadar iyi seçerseniz, reklamlarınızda bir o kadar başarılı olacaktır.

Dipnot

TrueView’da, reklamlarınızı kullanıcılar tarafından izlendiğinde, görüntüleme başına maliyet (GBM) temel alınarak ücretlendirilir.

Video İçi Metin Reklamlar

YouTube’da yer paylaşımlı metin reklamları da bir diğer seçenektir. Video oynatılırken alt kısımda görüntülenebilir.

Dipnot

Reklamlarınızın mesajının yayınlanan videoya mümkün olduğunca uygun olmasını sağlamak için farklı hedefleme seçeneklerini bir arada kullanın.

Görüntülü Reklamlar

YouTube’da yapacağınız reklamları görüntülü reklam olarak da gösterebilirsiniz. Bu reklamlar, video oynatılırken alt kısmında görüntülenebilir veya direk videonun içine yerleştirilen ufak boyutlu bir alanda gösterilebilir

Daha fazla bilgi için İstanbul Web Tasarım ekibi olan Devoncrea'dan destek alabilirsiniz.