SEO Optimizasyonu

SEO yani arama motoru Optimizasyonu İngilizce dilinde ‘’Search Engine Optimization’’ web sitelerin internet platformlarında daha etkili bir biçimde hayatını sürdürebilmesi adına yapılan çalışmaların hepsi olarak nitelendirilebilir. SEO çalışmaları olarak adlandırılan bu çalışmalar, internet sitelerinin rekabet ortamlarında konumunu belirleyen çalışmaların tamamıdır. Arama motorlarının Kriterlerince biçimlendirilen SEO faaliyetleri sayesinde web siteleri arama motoru sonuçlarında ilk sayfalarda ya da ilk sıralara yükselebilmektedir. Böylelikle SEO Optimizasyonu ile alakalı yapılan faaliyetler uzun vadeli ve kalıcı olan bir pazarlama araçları olarak bilinir. Bu çalışmaları sizlere DEVONCREA olarak efektif bir biçimde sunarak firmalar ve markaların arama motorlarında yükselmesini sağlıyor ve çeşitli araçlar kullanarak kazançlarınız ve müşteri kitlelerinizin gelişmesini sağlıyoruz.

SEO Optimizasyonu yani Arama Motoru Optimizasyonu Günümüz Şartlarındaki En Mantıklı Reklam Yatırımlarının Zirvesindedir!

DEVONCREA olarak internet sitenizin tasarım faaliyetlerini yürütürken güncellenmiş SEO Kriterlerini göz önündeki bulundurarak, internet sitenizin tasarımını SEO Optimizasyonu kurallarına göre şekillendiriyoruz. Bunun dışındaki isteklerinizi ve genel çalışmalarınızda gereksinim duyduğunuz SEO hizmetlerinizi sizlere en profesyonel çalışma sistemleri ve güncel bilgi ve birikimlerimiz ile sağlıyoruz.

Türkiye’nin SEO Optimizasyonu konusunda en nadir ve en Kreatif çalışan firmalarından biri olan DEVONCREA sizlere bu hizmetleri projelerinizin gelişmesi ve hedef kitlenize yaklaşmanız için sunup sizlerin memnun olmasını sağlıyor. Unutulmamalıdır ki, DEVONCREA öncelikle müşteri memnuniyetini dikkate alır ve çalışmalarını bu doğrultuda yürütür.

İÇ SEO Çalışmaları (ON PAGE SEO) Nedir?

SEO çalışmalarında hayati öneme sahip olan çalışmaların başında site içi SEO Optimizasyonudur. Bu çalışma sürecinde internet sitesinin içerikleri tarafımızca değerlendirilir ve iyileştirme sağlanması için ne gibi çalışmalar yapabileceğimizi analiz ediyoruz. Bundan sonraki süreçlerde site içerisindeki uygun anahtar kelimelerin sağlamlaştırılma çalışmalarını tamamlıyoruz.

Meta TAG, başlık etiketleri, H1 etiketleri ve ilgili sayfaların detaylı özellikleri hakkında değerlendirme yapıyor ve amaçlanan anahtar kelimelerin Optimizasyon süreçleri hakkında analizler yapıp, bu anahtar kelimelerin Optimize edilmesini garanti altına alıyoruz. Vardığımız bu neticeler sonucunda ise çalışma sistemler her web sitesinde farklılık gösterdiğini unutmamak gerekir. Hedefimiz müşterilerimizin en iyi şekilde internet sitelerine sahip olmalarını sağlamak ve arama motorlarında üst sıralarda yer almalarını sağlamaktır. Google ve diğer arama motorlarında yükselmeleri konusunda hizmet sunduğumuz müşterilerimize verdiğimiz süre içerisinde ilk sayfalarda olma garantisi veriyoruz.

İÇ SEO Optimizasyon Aşamaları;

  • İnternet sitelerinin performansının yükselmesi için gerekli çalışmaların belirlenmesi.
  • İnternet sitelerin adreslerinin en uygun şekle konulması adına birtakım yaratıcı fikirler sunabilmek.
  • İnternet sitelerinin arama motorlarınca basit bir biçimde gezilebilecek bir yapıda olduğunu kabullendirmek ve gerekli olan çalışmaların yapılmasını sağlamak.
  • Sitelerin içerisinde kullanılmakta olan statik içeriklerin uygun bir biçimde yayınlanmasına olanak tanımak.
  • Web sitelerinde tercih edilen görsellerin arama motorlarında görüntülenmesini arttırmak adına gerekli olan detayların belirlenmesi ve bu çalışmaların profesyonel editörlerimiz tarafından uygun bir biçimde düzenlenmesini sağlamaktır.
  • İnternet sitesinin içeriklerini değerlendirmek ve geliştirmek için hedeflenen aşamaları garantilemek adına neler yapılabileceğini öngörmek.
  • İnternet sitesi içerisinde bulunan yazıları düzenlemek ve eklenmesi gereken şekilde bunları eklemek, ayrıca bu çalışmaları yapacak ekibin yönlendirilip yetkili makamlara bilgi akışı sağlamak.
  • LONG TAİL üzerinden kullanıcı getirilmesi adına gereken değişimleri yapmak.
  • Meta etiketi, H1 etiketleri ve başlık etiketlerinin alakalı internet sitelerindeki diğer içerik özellikleri ile kıyaslanıp değerlendirilmesini sağlamak. Ayrıca hedeflenen anahtar kelimelerin Optimizasyon çalışmalarını tamamlamak.

DIŞ SEO (OFF PAGE SEO) Çalışmaları Nedir?

İnternet sitesinin dışındaki SEO faaliyetleri için oldukça fazla Kriter bulunmaktadır. Bu faaliyetlerin en çok tercih edilenleri ise internet sitesinin yüksek sayıda Back-Linke sahip olmasıdır. Backlink ise bir web sitesinin farklı bir internet sitesine vermiş olduğu linklerdir. Fakat öncelikle Google ve diğer bütün arama motorları; daha önce kullanılmış olan ve Kriterler dışında kullanım amacı güden backlink çalışmalarına karşı ağır bir tavır sergilemektedir.

Bu tavırların temel sebebi ise backlinklerin internet sitelerinin üzerinde bir referans değerine sahip olmasıdır. Bu yüzden arama motorları, yapay olan bir referansı asla kabul etmemektedir. Bu yüzden internet sitelerine gelmiş olan backlinklerin reel kullanıcılar tarafından verilmiş olması gerekir. Bu çalışmaların gerçek manada gerçekleştirilmesi adına, insanlar tarafından beğenilen ve kaliteli bir internet sitesine sahip olmak gerekir. Böylelikle kullanıcıların internet sitenize backlink vermesine olanak sağlamış olursunuz.

Böylelikle backlinkten ziyade arama motorları; kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurup dijital ortamlarda birçok durumdan yararlanmakta ve algoritmalar bu durumlara dayanır. Sosyal medya üzerindeki etkinliklerin, marka bilinirliği gibi birçok konu arama motorlarının dikkat ettiği konular arasındadır. Bu yüzden bahsi geçen etkinliklere önem verilmelidir.

Kullanıcıların SEO Optimizasyonuyla Alakalı Soruları

Arama motoru Optimizasyonu Nedir?

İnternet sitelerini arama motorlarının daha iyi bir biçimde anlayabilmesi ve taramasına imkân sağlayacak biçimde arama motorlarının belirlediği kurallara uygun biçimde çalışması ve Optimize edilmesi çalışmaları ve hedeflenen anahtar kelimelerde arama motorlarında yükselmesi gibi çalışmalardır.

Arama motoru Optimizasyonunun Yararları Nelerdir?

Arama motorlarının birçoğu ziyaretçilerin sonuçlarda çıkan sayfalarda ilk beş öneriden birine tıklaması yüksek bir ihtimaldir. Bu yüzden bu durumlardan yararlanmak ve internet sitelerine gelen ziyaretçilerin ya da çevrimiçi mağazalara ziyaretçi kazandırmak adına üst sıralarda yer almak oldukça önemlidir.

Yalnızca arama motorları değil, uygulamaları ve kullanıcı deneyimini ve internet sitesinin kullanılabilme durumunu geliştirmektedir. Ziyaretçilerin birçoğu arama motorlarına güvenmekte ve kullanıcıların aramış olduğu anahtar kelimeler için üst pozisyonlarda yer almaları, internet sitelerinin güvenini yükseltmektedir.

İnternet sitelerinin SEO çalışmaları açısından sosyal medya tanıtımları oldukça önem arz eder. İnternet sitesinin Google ya da Bing ile arayan kullanıcıların Twitter, Facebook, Google ve diğer sosyal medya platformlarında tanıtma olasılığı oldukça yüksektir.

İnternet sitelerinin düzenli çalışabilmesi için sosyal medya platformları oldukça önemlidir. Yazar sayısı yüksek olan internet sitelerinin arama motorlarında yükselmesi oldukça muhtemeldir. Fakat bu yazarların kaliteli olması gerekir ve tamamen özgün içerik üretimi yapmaları gerekir. Bu çalışmaların özgün olması sizleri arama motorlarında belirli bir vadede istediğiniz sonuca ulaştırabilir. Ayrıca bu çalışmalara önem vermek, sizleri rakiplerinizden öne geçirecektir.

SEO çalışmaları oldukça önemli çalışmalardır, arama motorlarında üst sıralara çıksanız dahi, sürekli olarak yapmaya devam etmeniz gerekir. Çünkü SEO çalışmalarının düzenli yapılması sizlerin daha yüksek çapta bir firma ya da kurum olmanızın habercisidir. Günümüzde reklamcılık çalışmalarının en sağlam ve güvenilir hali SEO çalışmalarıdır.

İki internet sitesinin aynı çalışmaları yaptığını düşünelim. Bu internet sitelerinin biri SEO çalışmalarına çok önem versin. Diğeri sadece standart dijital reklam avantajlarından faydalansın. Organik sonuçlarda üst sıralarda yer alan firma SEO çalışmalarına önem veren ve insanların daha çok tercih ettiği firma olacaktır. Bu yüzden internet sitelerinizin SEO çalışmalarına özen göstermelisiniz.

Bir internet sitesi günümüzde SEO çalışmaları yapılmadan hiçbir işlevini ve hedefini yerine getiremez. Bu yüzden güvenilir olan bir firmayla çalışarak SEO faaliyetlerini yerine getirip, hedeflediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Sizlere DEVONCREA Web Tasarım Ajansı olarak bu çalışmaları uzman kadrolarımız ve yılların vermiş olduğu tecrübeyle kaliteli ve yüksek standartlarda sunuyoruz. Hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

HEMEN TEKLİF ALBiz Sizi Arayalım

Aklınızdaki iş fikriniz için Fiyat teklifi almak , Projeniz hakkında soru veya görüşleriniz için
Aşağıdaki formu doldurun Biz Sizi Arayalım!