İnternet Reklamcılığı (Google ADS ve Sosyal Medya Reklamcılığı)

DEVONCREA firması dijital reklam çalışmalarında birçok firmaya danışmanlık yapmaktadır. Dijital reklam sektöründe yaptığı birçok çalışmayla sektörde kendini kanıtlayan firmamız, sizlere reklam çalışmalarında yaratıcı fikirler sunarak, hizmetlerini profesyonel bir biçimde yerine getirmektedir.

Teknolojini gelişmesi, hem dünyayı, hem de insan hayatını değiştirmeye devam ediyor. Teknolojik gelişmeler ile internetin popüler bir hale gelmesi, iş dünyasındaki işleyişi ve geleneksel reklam çeşitlerinin daha az kullanılmasına değim yerindeyse tarih olmasına sebep oldu.

Bu anlamda yeni reklam stratejilerine ihtiyaç duyan iş dünyası reklamcılık konusunda alternatif ararken, dijital reklam sektörü ile tanıştı. Reklam sektöründe yaptığı çalışmalar ile kendini kanıtlayan firmamız DEVONCREA sizlere dijital reklam hizmetlerini oldukça başarılı bir şekilde sunmaktadır.

DEVONCREA Google ADS reklamları ve Sosyal Medya Reklamlarında Sizleri Başarıya Taşıyor!

Sosyal medya hesaplarınız ve Google hesaplarınızın reklam kampanyalarını sizlerde yönetebilirsiniz. Fakat bu konuda profesyonel yardım almak, hem istatistiksel konuda hem de maliyet konusunda sizlere birçok avantaj sağlayabilir. Bir reklam danışmanına ödeyeceğiniz ücreti gözünüzde büyütebilir ve bunun bir avantaj sağlayacağını düşünmeyebilirsiniz. Fakat bu anlamda reklam danışmanlarının stratejik çalışmaları reklam kampanyalarında sizlere ekonomik açıdan ve daha yüksek kitlelere ulaşmanız için ciddi katkılar sunar.

Bu sebepten ötürü dijital reklamlarınızı DEVONCREA reklam çözümlerine teslim edip, işlerinize odaklanarak, daha yararlı çalışmalar yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Reklamcılık çalışmalarını uzun zamandır yürüten firmamız bu anlamda birçok müşterisini memnun etmeyi başarmış ve günümüzde birçok firmanın reklam çalışmalarını yönetmektedir. 

İnternet reklamcılığı günümüzde büyük markalardan tutun da en çok firmaların bile tercih ettiği bir yöntemdir. Geçmişte reklam vermek isteyen firma ve markalar televizyon kanallarına, Billboard reklamlarına ve radyolara yüksek bütçeli reklamlar verip, istediği sonuçları alamıyorlardır.

Fakat günümüzde artık reklamcılık sektörü internet üzerinden her firmanın bütçesine uygun şekilde verilebilmektedir. Bu yüzden artık geleneksel reklamcılık, internet reklamcılığının gölgesinde kaldı diyebiliriz.

İnternet Reklamcılığı Nedir?

Kişisel ya da kurumsal markalara sahip olan şahıs ya da şirketlerin sunduğu hizmet ve ürünlerin dijital platformlar üzerinde potansiyel ve normal müşterileriyle bir araya getirmek için yapılan reklam faaliyetlerine internet reklamcılığı denmektedir.

Günümüz şartlarında en çok tercih edilen reklam çalışmalarının başında gelen dijital reklam yani internet reklamcılığının sunduğu avantajlardan ötürü hem marka ve firmalar hem de müşteriler zamandan tasarruf etmektedir.

İnternet Reklamcılık Çeşitleri Nelerdir?

Dijital reklamın günümüzde birçok türü bulunmaktadır. İnternet artık öyle bir hale geldi ki, hiç ummadığınız sektörlerden firmalar bile internet reklamcılığı çalışmalarını yürütüp kazançlarını bu şekilde yükseltmektedir. Ülkemizde internet reklamcılığının önemi özellikle salgın döneminin başlangıcında oldu. Bu yüzden günümüzde birçok firma artık internet platformlarında olmazsa rekabetten uzakta ve yok olmaya mahkûm olduğunu bildiği için internet reklamlarına ciddi bütçeler ayırmaktadır.

 İnternet reklamcılığının türleri nelerdir;

 • Arama motoru reklamları
 • Sosyal medya reklamları
 • E-mail reklamları
 • İçerik ağ reklamları

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları, reklamcılık piyasasında en çok tercih edilen reklam türlerinin zirvesinde yer alıyor. Arama motoru reklamcılığında Sponsor bağlantılar sayesinde birçok firma ciddi kazançlar elde ediyor. Bu reklam çeşidi arama motorlarında arama yapan kullanıcıların arama sonucunda gördükleri reklamlardır.

Bu anlamda reklam vermek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey, reklam vermek istedikleri sektör, ürün ve hizmet ile alakalı anahtar kelime belirlemektir. Arama motoru reklamlarının hedefine ulaşabilmesi adına anahtar kelime ve reklamın bağlantılı olması gereklidir. Bunu dışında hedef kitlesinin verilen bu reklamı nasıl aratacağını bu reklamı veren firmanın tahmin etmesi gerekir. Tam olarak bu noktada Google arama kelime araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Sosyal medya reklamları

Sosyal medya platformlarının her geçen gün daha fazla tercih edilmesi, bu platformların reklam ve pazarlama konusunda büyük bir Pazar haline gelmesini sağlamıştır. Özellikle Instagram hesapları üzerinden birçok işletmenin kurulması ve reklam verip, ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmesi günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu yüzden sosyal medya mecralarında yapılan reklam faaliyetleri günümüzde en çok tercih edilen reklam türlerinden biridir. Fakat her reklam platformunda olduğu gibi hedef kitlesinin belirlenmesi ve bu kitleye uygun reklamların sunulması oldukça önem arz eder.

E-mail reklamları

İnsanların ilgi alanlarıyla alakalı mail listelerine kayıt olduktan hemen sonra listede yer alan kişilere gönderilen mail çalışmalarına e-mail reklamcılık denir. E-mail reklamlarının temel amacı tanıtım yapmaktır. Yalnızca ilgi alanındaki kişilere gönderilen reklam tarzıdır. Günümüzde birçok kişi e-mail üzerinden gelen tanıtım reklamlarını inceleyip markalara giderek alışveriş yapmaktadır. Özellikle bu reklam türünü en çok tercih eden kitle ise moda tutkunlarıdır. Arama motoru reklamları kadar etkili bir reklam çeşidi olmasa bile, bu reklam türüyle ilgilenen belirli bir kitle vardır.

İnternet Reklamcılığının Avantajları Nelerdir?

İnternet reklamcılığının reklam veren kurumlara da, reklamın verildiği kitleye de birçok avantajı bulunmaktadır. İnternet reklamcılığının sunduğu bazı ayrıcalıkları şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Farkındalık oluşturması ve optimize edilebilir bir yapıya sahip olmasıdır.
 • Kısa süre içerisinde bu çalışmalar hızlı sonuç almayı sağlar ve bu çalışmalar ölçülebilir.
 • Bütün veriler ve çalışmalar en ince ayrıntısına kadar analiz edilebilmektedir.
 • Bütçelere uygun reklamların yapılmasına imkân tanır ve satışların artması konusunda avantaj kazandırır.
 • Güvenilirlik ve bilinirlik konusunda avantaj sağlar.
 • Uygun ekonomi şartlarında daha uzun vadeli reklam süreci oluşturma avantajı sağlar.
 • Hedef kitle ile marka arasındaki etkileşimin daha hızlı gerçekleşmesine olanak sağlar.
 • Mekân zaman kaygısı olmadan dünyanın her yerinden müşteriler ile irtibat kurup satış yapabilmeyi sağlar.

Dijital Reklamcılığın Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Aslına bakılırsa bu reklam türünün olumsuz yanı diye bir şey yoktur. Bir süreç gerektiren bu reklam türü aslında profesyonel düşünemeyen küçük çaplı ve Vizyonu ileri olmayan işletmelere yaptıkları bazı hatalardan dolayı zararları olabilir. Bu olumsuzlukları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Vakit konusunda dijital reklamlarda sınırlama söz konusudur.
 2. Dijital ortamdaki bazı dolandırılma olaylarından ötürü, bazı kitlelerin bu alışveriş çeşidine güvenmiyor oluşu,
 3. Bu reklam sürecinde bazı firmaların bütçe çalışmalarını ve reklam stratejilerini doğru yönlendirmemesi bazı ekonomik problemlerin çıkmasına sebep olur.
 4. Bilgi yetersizliği ve düzgün bir araştırma yapmama,
 5. Düzenli olarak teknolojinin gelişmesi ve dijital dinamiklerin sürekli olarak güncellenmesi,
 6. Bütçe kontrolünün elde tutulamamasından dolayı maddi problemlerin çıkması.

İnternet reklamcılığı konusunda oldukça iyi bir araştırma yapmanız ve bu araştırmaları yaparken seçeceğiniz firmaların referansları ve önceki reklam faaliyetlerini incelemenizde fayda vardır. Çalışmak istediğiniz dijital reklam ajansının internet sitesinin arama motorlarında nasıl bir konuma sahip olduğu, bu ajans ile daha önce çalışmış müşterilerin yorumları, memnun olma durumlarıyla alakalı bir araştırma ve inceleme yapmak sizlere doğru firmayı bulmanız konusunda oldukça iyi bir rehber olacaktır.

 İnternet sitelerinizin reklam faaliyetleri ve sosyal medya hesaplarınızın bu anlamda ihtiyaç duyduğu çalışmaları ve analizlere yardımcı olma konusunda Firmamız DEVONCREA sizlere profesyonel anlamda büyük bir hizmet olanağı sağlar. Sizlere bu hizmetleri sunarken, hem garantili hem de kalite konusunda oldukça detaylı hizmetleri sunuyoruz.

HEMEN TEKLİF ALBiz Sizi Arayalım

Aklınızdaki iş fikriniz için Fiyat teklifi almak , Projeniz hakkında soru veya görüşleriniz için
Aşağıdaki formu doldurun Biz Sizi Arayalım!