SSL Nedir?

SSL Sertifikası Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

Bankalar e-ticaret siteleri ve firmalarına sanal pos vermek için SSL şart konulmuştur. Bununla beraber İnternet kullanıcıları SSL sertifikasına sahip olan web sitelerde güvenli e-ticaret deneyimi yaşamayı tercih etmeye başlamışlardır. SSL sertifikası olan web sitelerini, sertifikası olmayan web sitelerinden ayırmanın en kolay yolu ise; tarayıcınıza gelip adres çubuğunda yer alan imlecte “https://” ve yeşil renkli bir kilit logosunu bulunmaktadır. Bunları kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

SSL Sertifikası Nasıl Çalışır?

Bir kullanıcı e-ticaret sitesi üzerinden bir alış-veriş yaptığında kredi kartı bilgilerini ve şifresini girmesi gerekmektedir. Girmiş olduğu bu bilgileri sanal posa (bankaya) belirli bir algoritma ve şifreleme yöntemi ile iletilmektedir. İşte bu algoritmanın gücünu ssl sertifikaları belirlemektedir. Bu sayede web sitesi yöneticisi dahi kimse internet kullanıcısının kredi kartı bilgilerine ulaşamamakta ve saklayamamaktadır. Bu da güvenli bir e-ticaretin gerek kullanıcı açısından gerekse web yöneticisi açısından en önemli unsurudur.

SSL Sertifikası Nasıl Kurulur?

Çeşitli SSL sertifikaları bulunmakta ve firma düzeylerine beklentilerine göre şifreleme özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu noktada size en uygun SSL sertifikasını kurdurmak için web tasarım İstanbul firması olan Devoncrea ile iletişime geçebilirsiniz.