SEO Nedir?

SEO, organik arama motoru sonuçlarıyla web sitenize gelen trafik miktarını ve kalitesini artırmanın bir uygulaması olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

SEO'ya ne giriyor?

SEO'nun gerçekten ne anlama geldiğini anlamak için, bu cümleyi kısalım ve parçalara bakalım:

  • Trafik kalitesi Dünyadaki tüm ziyaretçileri çekebilirsiniz, ancak sitenize geliyorlarsa, çünkü Google onlara gerçekten elma satan bir çiftçiyseniz, bu kaliteli trafik değil, Apple bilgisayarları için bir kaynak olduğunu söyler. Bunun yerine, sunduğunuz ürünlerle gerçekten ilgilenen ziyaretçiler çekmek istersiniz.
  • Trafik miktarı Doğru insanları bu arama motoru sonuç sayfalarından (SERP'ler) tıkladığında, daha fazla trafik daha iyidir.
  • Organik sonuçlar Reklamlar, birçok SERP’nin önemli bir bölümünü oluşturur. Organik trafik, ödemek zorunda olmadığınız trafiktir.

SEO dostu Web sitesine Sahip Olmak

O SEO yürüyüşünü yapmaya başlamak için hazır olduğunuzda, bu SEO tekniklerini bir siteye, ister yeni ister eski olsun, bir siteye uygulama zamanı.

Bu sayfalar, SEO dostu bir alan adı seçmekten dahili bağlantılar için en iyi uygulamalara kadar her şeye başlamanıza yardımcı olacaktır .

İçerik ve ilgili işaretleme

seo Uyumlu web tasarımlı bir site, siz içeriğinize kadar gerçekten bir site değildir. Ancak içerik için SEO, kendi bölümüne verdiğimiz belirli belirli değişkenlere sahiptir. Anahtar kelime araştırması, SEO dostu kopyanın nasıl yazılacağı ve arama motorlarının içeriğinizin gerçekten ne hakkında olduğunu anlamalarına yardımcı olacak bir işaretleme türü hakkında merak ediyorsanız, buradan başlayın .

Site içi konular

İçeriğe ve ilgili işaretlemeye giderek, site içi konular hakkında çok şey öğrendiniz. Şimdi robots.txt hakkında teknik bilgi alma zamanı .