Hosting Nedir?

Hosting kısaca, siz değerli müşterilerimizin internet üzerinde belirli bir zaman için kiraladığınız ve sürekli erişilebilir olan sanal hardiskiniz diyebiliriz.

Hosting, alan adlarınızın (domain) bir hardiske yönlendirilmesi ile web sitelerinize ve dosyalarınıza 7/24 erişilebilir kılmaya yaramaktadır.

Hosting seçiminde önemli olan hususlar nelerdir?

Her sistemin kendine özgün bir alt yapıya ihtiyacı bulunmaktadır. Modern ve teknik bir alt yapı ile sisteminiz çok daha iyi olacaktır.

Burada en önemli nokta hangi tabanla çalıştığınız. Örnek verecek olursam, eğer php tabanlı çalışmak isteyen biri, zend teknoloji çekirdeğini de iyi yorumlayabiliyor ve sistem gereksinimlerini ve kodlamaları daha iyi anlayabiliyorsa Linux hostingi tercih etmelidir.

Diğer yandan ara yüz tasarımı olarak asp.net veya asp gibi dilleri tercih eden bir kişi ise Windows kurulu sunucularda çalışması daha doğru olacaktır. Bu seçim sizin web sitenizden alacağınız verimi de direk etkileyecektir.

Ne tür Hosting Seçmeliyim?

Günümüzde hosting hizmetlerini incelediğimizde gün geçtikte hosting yönünden kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar. İstanbul web tasarım firması olan Devoncrea, ekibi olarak siz değerli müşterilerimize, sisteminiz için en uygun hosting paketlerini seçiyor ve hazırlıyoruz. Bu noktada bizlere tamamen ücretsiz bir şekilde soru sorabilir bilgi edinebilirsiniz.