WordPress Ne işe Yarar Nerelerde Kullanılır ?

WordPress önceden blog sitesi oluşturmak için kullanılırken daha sonraları tüm web sistemleri için kullanılır hale geldi. E-ticaret sistemleri, haber yayın siteleri, rezervasyon sistemleri ve bunun gibi çok fazla sayabileceğimiz web siteleri için WordPress kullanılır hale gelmiştir.

WordPress’in yapısı çok basit olmakla beraber WordPress birçok platform için kullanılabilir. WordPress ‘in en güçlü yanı ise Google tarafından oldukça sevilen bir yapıya sahip olmasıdır. Eklediğiniz yazılar hızlı bir şekilde Google tarafından çekilir ve indexlenir, hedef kitleniz size bu şekilde daha çabuk ulaşabilir. Eğer bir haber sitesi, bir makale sitesi oluşturuyorsanız, WordPress sizin için biçilmiş kaftandır. Çünkü WordPress’te bir yazı ekleme, düzenleme, resim ekleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca WordPress çok geniş eklenti çeşitleriyle sitenizi profesyonel hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda WordPress’in ücretsiz olması ve birçok işe yara eklentinin ücretsiz olarak sunulması da çok büyük avantajdır. Sitenize etkileşimli bir hale getirmek için WordPress eklentileri size yetiyor hatta artıyor bile.