Web Tasarım Neden Önemlidir ?

Şimdiye kadar çoğu işletme, iyi bir web sitesi tasarımına sahip olmanın önemli olduğunu biliyor. Sonuçta, çevrimiçi varlığınız işinizi yapabilir veya bozabilir. Ancak herhangi bir web sitesi tasarımına sahip olmak yeterli mi yoksa daha fazlasına mı ihtiyacınız var?

Küçük işletmeler için, özellikle maliyet zorlukları veya sınırlı teknik becerilerle karşı karşıyaysanız, iyi tasarlanmış, profesyonel bir web sitesine yatırım yapmak göz korkutucu görünebilir. Veya halihazırda çalışan (eski de olsa) bir siteniz varsa, yeniden tasarımın değerinden şüphe duyabilirsiniz.

Bununla birlikte, kanıtlar ve araştırmalar, iyi web tasarımının önemli olduğuna ve işletmenizin web sitesi tasarımının müşteri deneyiminizi, müşteri potansiyelinizi etkilediğini bir çok kez kanıtlanmıştır . 

 

WEB SİTESİ TASARIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Web sitenizin tasarımı önemlidir çünkü müşterileriniz tasarıma önem verir. Bilinçli olsun ya da olmasın, hepimiz görsellere tepki veririz ve insanlar doğal olarak iyi tasarıma çekilir. Web tasarım söz konusu olduğunda, araştırmalar tekrar tekrar göstermiştir ki, kullanıcılar işletmenizi yalnızca görsellere dayanarak hızlı bir şekilde yargılarlar ve kötü tasarlanmışsa sitenizi kullanmayı genellikle bırakırlar.

İşte web sitesi tasarımının neden önemli olduğuna dair birkaç çarpıcı gerçek:

Kullanıcıların% 75'i, yalnızca görsel tasarıma dayalı olarak bir şirketin güvenilirliği hakkında yargılarda bulunur.

Modası geçmiş görünen bir web sitesi tasarımıyla karşılaştığınızda, bu size şirket hakkında ne düşündürür? Meşruiyetlerinden şüphe edebilir, ürünlerini veya hizmetlerini sorgulayabilir veya hatta daha iyi bir yanıt için bir rakibin web sitesine bakabilirsiniz. Ne olursa olsun, araştırmalar, işletmeleri kesinlikle web sitelerinin görünümüne göre değerlendirdiğimizi gösteriyor.

Kullanıcıların sağlık hizmetleri web sitelerine ilişkin ilk izlenimlerinin %94'ü tasarımla ilgiliydi

İlk izlenimler güçlüdür ve web sitenizin nasıl göründüğü iyi bir izlenim yaratabilir veya ziyaretçileri uzaklaştırabilir. Bu çalışma özellikle sağlık web sitesi tasarımlarına odaklanmış olsa da, aynı durum diğer endüstriler için de geçerlidir.

Ziyaretçilerin web sitesi tasarımınızın ilk izlenimini oluşturması yalnızca 50 milisaniye sürer 

İlk izlenimlerden bahsetmişken, kullanıcılar onları neredeyse anında oluşturur. Google'ın yaptığı bir araştırmaya göre, sadece 50 milisaniye sürüyor (bu 0,05 saniye)! Bu kısa sürede, kullanıcıların sitenizi okuma veya herhangi bir şeye tıklama şansı yoktur. Bu hızlı ilk izlenim, görsel tasarıma bağlıdır.

İçeriğiniz ve düzeniniz çekici değilse, insanların %38'i web sitenizle etkileşime girmeyi bırakacaktır

Kötü web tasarımı yalnızca güvenilirliğinize zarar vermez, aynı zamanda potansiyel müşterileri de uzaklaştırabilir. İnsanlar içeriği güzel tasarlanmış web sitelerinde görüntülemeyi tercih ediyor ve içeriğiniz çekici değilse, muhtemelen ⅓'den fazla ziyaretçinizi kaybediyorsunuzdur.

Profesyonel Web Tasarım"dan Ne anlıyoruz ?

Muhtemelen "güzellik bakanın gözündedir" ifadesini duymuşsunuzdur.

Ancak insanların tasarımı nasıl yorumladığı konusunda kesinlikle bazı kişisel tercihler olsa da, araştırmalar tasarımı nasıl algıladığımız konusunda çok fazla tutarlılık gösteriyor. Aslında bilim ve psikoloji , güzel şeylere çekildiğimiz fikrini destekliyor ve insanlar doğal olarak iyi tasarıma tepki veriyor.

Tüm tasarımlar renk, şekil ve boyut gibi standart öğeleri kullanır. İyi bir tasarım, tutarlı bir görsel dil oluşturmak için bu öğeleri uygular. 

Web Tasarım Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden veya canlı destek bölümüzden irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz