Sosyal Medya Hakkında

Popüler sosyal medya platformları kısa vadeli ve geleceği olmayan yatırımlardır. Kısa vadede sizlere kazandırır fakat ilerleyen zamanlarda popülaritesini kaybedebilir. Yıllar öncesin de foursquare adlı sosyal medya platformu çok popüler iken, şimdi instagram liderliğini eline almış durumda. İlerleyen zamanlarda ne olacağını kimse bilemez.

Siz değerli müşterilerimiz ve firmalara tavsiyem yatırımınızı her zaman web sitenize yapın. Web sitenize yapılan yatırımlar kalıcı olacaktır. Ne kadar fazla içerik üretir web sitenizi güncel tutarsanız o kadar çok geleceğe yatırım yapmış olursunuz. Eğer ki Google’da içerikleriniz kalite ve özgün ise hiçbir sosyal medya platformu önünüze geçemez.

Firmanız veya kendi alanız ile ilgili arama yaptığınızda instagram sayfasını görmeniz çok zordur veya hiç göremezsiniz. İstediğiniz kadar etiketleme yapın, istediğiniz kadar anahtar kelimeler kullanın sonuç değişmeyecektir. Sosyal medya platformları ile sadece günü kurtarırsınız. Gelecek adına yatırım düşünen firmalara her zaman Google tavsiye etmişimdir. Eğer Google’da varsanız her zaman var olmaya devam edersiniz.

Şimdi soracaksınızdır “peki sosyal medya için hiç mi bir şeyler yapmayalım?” diyenler olacaktır şöyle açıklayayım, elbette yapın ama insanları sıkmadan, abartmadan kaliteli, özgün ve reklam kokmayan aynı zamanda bilgilendirici, eğitici, faydalı paylaşımlar yapın.

Deminde belirttiğim gibi birkaç yıl sonra instagramın yerini ne alacağını bilmiyoruz. Foursquare ve diğer mecralar gibi yerini başka bir mecraya terk edecektir.

Altını çizerek söylüyorum: Sosyal medya platformlarını web sitenizi, markanızı destekleyici olarak algılayın. Ana unsur olarak sosyal medyayı hedef alıyorsanız. Yanlış yapıyorsunuz.

Web Tasarım İstanbul firması olan Devoncrea ekibine istediğiniz soruları sorabilir ücretsiz bilgi edinebilirsiniz