Pazarlamada Web Sitesinin Önemi

               Firmalar için web siteleri sanal bir kartvizit işlevi görür, firmanızın toplumdaki prestijini artırmak ve güvenilirliğini kanıtlamak için profesyonel anlamda kaliteli ve özgün bir web sitesine ihtiyacınız var. Eğer mevcut web siteniz profesyonellikten uzak özgün olmayan bir web sitesi ise önceliğiniz web sitenizi yenilemektir. Özgünlükten uzak bir web sitesi hitap ettiğiniz kitleden sizi uzaklaştırır, firmanıza olan güveni azaltır bu yüzden iyi tasarlanmış ve size özgün bir web sitesine ihtiyacınız var demektir.

               Web sitesi piyasadaki hedeflerinizi ve başarılarınızı göstereceğiniz en önemli araçlardan biridir. Hedef kitleyle iletişim kurarken tasarımı göze hitap eden kullanıcı dostu bir web siteniz olmadığı takdirde boşa kürek çekiyorsunuz demektedir, çünkü kullanıcılar firmanızı araştırmak için web sitenize girdiği zaman karışık ve aradığı şeyi bulmakta güçlük çekiyorsa müşteriniz firmanızdan uzaklaşacak farklı arayışlar içerisine girecektir. Firmanıza özgün iyi bir Web tasarımı müşterilerin sizi fark etmesini sağlayacaktır ve yaptığınız reklam ve pazarlama stratejileri başarıya ulaştıracaktır.

               Web sitesinin açılırken kullanıcının uzun beklemesi sitenin geri plana düşmesine neden olacaktır, yapılan araştırmalara göre kullanıcıların web sitesine açılması için ortalama 2 saniye tanıyor ve 3 saniyeyi aşan web sitelerini açılmasını beklemeden kapatıyor. Bu şekilde müşteri kaybetmemek için Özgün, iyi tasarlanmış ve kullanıcı dostu bir web sitesine acil olarak ihtiyacınız var demektir.

               Web sitesinin olmazsa olmazı Seo çalışması diye tabir edilen Search Engine Optimization yani Arama motoru optimizasyonu bu çalışma web sitenizi arama motorlarında ön plana çıkmasını sağlayacaktır buda iyi tasarlanmış firmanıza uygun profesyonel bir web sitesi ile mümkündür.

               Unutmayın ne kadar yenilikçi, yaratıcı, profesyonel bir firma olursanız olun bunu müşterilerinize göstere bileceğiniz başarılarınızı kanıtlaya bileceğiniz bir web sitesine sahip değilseniz yarıçapı küçük bir çevreye hitap edersiniz. Görünmez olmak istemiyorsanız kendinizi güçlü bir şekilde gösterin ve hiç vakit kaybetmeden profesyonel bir web geliştiricileri ile iletişime geçin.