İnternet Sitesi Nedir ?

Bir web sitesi, şu anda bakmakta olduğunuz web sayfaları gibi (Internet üzerinden erişilen sayfalar) topluluğudur. Bir web sayfası, bir web adresi yazdığınızda, bir bağlantıyı tıkladığınızda veya bir arama motoruna sorgu eklediğinizde ekranda gördüğünüz şeydir. Bir web sayfası her türlü bilgiyi içerebilir ve metin, renk, grafik, animasyon ve ses içerebilir.

Birisi size web adresini verdiğinde, genellikle sizi web sitesinin ana sayfasına götürür ve sizi bu sitenin bilgi veya diğer hizmetler açısından sunduğu şeyle tanıştırır. Ana sayfadan sitenin diğer bölümlerine ulaşmak için linklere tıklayabilirsiniz. Bir web sitesi, site sahibinin neyi başarmaya çalıştığına bağlı olarak bir sayfadan veya on binlerce sayfadan oluşabilir.

İnsanlar Neden Web Sitelerini Ziyaret Eder?

Genellikle, insanlar web sitelerine iki temel nedenden dolayı bakarlar:

1. İhtiyaç duydukları bilgileri bulmak için. Bu, bir okul projesi için kurbağaların fotoğraflarını arayan bir öğrenciden, en son hisse senedi fiyatlarını bulmaya, en yakın Tayland restoranının adresini almaya kadar bir şey olabilir.

2. Bir görevi tamamlamak için. Ziyaretçiler en son satanları satın almak, bir yazılım programı indirmek veya favori bir hobi hakkında çevrimiçi bir tartışmaya katılmak isteyebilirler.

Bir web sitesi oluştururken hatırlanması gereken en önemli şey, web sitesini sizin için oluşturmamanızdır; Sunmanız gereken bilgileri veya hizmetleri zaten biliyorsunuz. Siteyi ziyaretçileriniz için oluşturuyorsunuz, bu nedenle istedikleri içeriği içermeli ve bir yabancı için bile anlamlı olacak şekilde düzenlenmelidir.

Sizde bir web sitesi istiyorsanız heleki istanbul web tasarım firmaların arasında bir seçip yapmak zorlanıyorsanız ,
Kararınızı vermek için doğru yerdesiniz .

Çünkü ;
Devoncrea ekibi ” Tasarım Sanat Sanat Geliştiriyoruz ” Misyonuyla yola çıkmış , maddi kaynağı ikinci plana atmış , işini severek yapan bir web tasarım ajansı dır .